Рубрика: Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО ОД ПУКАЊЕТО ВО ИСТ ГЕЈТ: Врз Рад...

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО ОД ПУКАЊЕТО ВО ИСТ ГЕЈТ: Врз Раде Штекли е пукано како во див запад! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО...

Види

Цел Октомври топло во Македонија вели Славчо...

Наутро температурите ќе се спуштаат во интервалот од 8 до 16 степени, а преку ден тие ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 20 и ...

Види

Вака во ЕУ не се оди

Од среда само еднаш дневно воз од Скопје кон Битола и обратно!

Види

Малолетник се обидел да прегази полицаец...

Не застанал на даден знак за запирање од полициски службеник и се обиделе да го прегазат...

Види

Сите неработни денови за Рапублика Македонија за 2...

Согласно со Законот за празниците на Република Македонија Сл.весник на РМ број 2198 и 1807 во 2023 година неработни денови се:...

Види

16 години од смртта на Тоше Проески...

Tоше Проески беше една од најголемите ѕвезди на балканската музичка сцена и амбасадор на УНИЦЕФ...

Види

Освен во Европа, снегот и студот доаѓаат и на Балк...

Освен ова, од средината на следната седмица ќе пристигне и првиот поинтензивен снег  и снежна покривка, особено на планините....

Види

Посебен режим на сообраќај во недела и среда (15.1...

Поради симулациска вежба во итна ситуација–земјотрес насловена како „Хуманитарен одговор 2023“...

Види

Ист Гејт Мол стана прв трговски центар во Македони...

Отсега, посетителите можат да дојдат во трговскиот центар заедно со своите домашни миленици...

Види

Апел од МВР: Појава на фишинг напади – обид за изм...

Апел од МВР: Појава на фишинг напади – обид за измама со цел неовластено прибавување на лични податоци од граѓаните...

Види

Казухиро Котецу и Камерниот оркестар на Битола...

Jапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу и Камерниот оркестар на Битола на концерт...

Види

На повидок снежни врнежи и студ! Славчо Попоски - ...

Од средината на овој месец од Арктикот кон централните предели од континентот...

Види

Денес во општина Кисела Вода Македонијо во срце те...

Се гледаме во СКОПЈЕ во ЧЕТВРТОК 12/10 со почеток од 20:30! Паркот пред салата “Расадник” во општина Кисела Вода!...

Види

Денес во Охрид бесплатно филмот Што е тоа жена? н...

во петок, на 13-ти октомври 2023 година, со почеток во 19:00 часот , во големата сала на Општина Охрид...

Види