Енигмо

Енигмо

Последно он: 1 month ago

Од Sep 19, 2023

Следи (0)

Следбеници (0)

Пелистер ја однесе победата во дербито с...

На домашен терен екипата на Еурофарм Пелистер ја однесе победата над Вардар 1961 со резултат 29 : 25...

Види

Вистинската приказна за Фреди Кругер и A...

Вес Крејвен, познат режисер на хорор филмови, во 1984 година го направил својот најпознат филм „Кошмар на Елм Стрит“, во кој злост...

Види

Miki Sekulovski - Ja izlezi Gjurgjo (Off...

Miki Sekulovski - Ja izlezi Gjurgjo (Official Music Video)

Види

SIMONA POPOVSKA - BAKNI ME ZA KRAJ (OFFI...

SIMONA POPOVSKA - BAKNI ME ZA KRAJ (OFFICIAL VIDEO)

Види

Десетте најстрашни филмови на Дизни...

Дизни е познат по своите заразни песни, слатки животински пријатели, храбри принцези … и понекогаш по трауматизирањето на децата з...

Види

Стаклени соларни панели за градба...

Развивањето на поевтините извори на енергија како што е соларната енергија е клучно во работата кон посветла иднина, бидејќи солар...

Види

Вака во ЕУ не се оди

Од среда само еднаш дневно воз од Скопје кон Битола и обратно!

Види

Netflix вели ќе има Wednesday втора сезо...

Серијата “Wednesday”, која е базирана на ликот Среда Адамс од популарната серија “The Addams Family”, беше добро примена од страна...

Види

ChatGPT: Моќен ама со мани

ChatGPT прави поместувања во технолошкиот свет со својата импресивна способност да генерира текст кој е сличен на човечки. Сепак, ...

Види

The Rolling Stones имаат нов албум „Hack...

The Rolling Stones се враќаат со „Hackney Diamonds“: Најдобриот албум во годините

Види

Сонцето ќе умре

Сите ѕвезди, вклучувајќи го и нашето Сонце, спојуваат водород во своите јадра; ова е начинот на кој тие ја произведуваат сета свој...

Види

(Пренос живо) Еурофарм Пелистер - Вардар...

Дерби натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 е закажан во недела со почеток од 18:00 часот....

Види

Откриен антички пејсаж под ледот во Анта...

Научниците откриле античка река пејсаж под Источниот антартички леден покривач. Истражувачкиот тим користел сателити и радар за да...

Види