The Rolling Stones имаат нов албум „Hackney Diamonds“

The Rolling Stones се враќаат со „Hackney Diamonds“: Најдобриот албум во годините

The Rolling Stones имаат нов албум „Hackney Diamonds“

The Rolling Stones, легендарната рок-група, се враќаат на музичката сцена со својот прв оригинален албум во последните 18 години, „Hackney Diamonds“.

The Rolling Stones најавија дека ќе ги откријат деталите за „Hackney Diamonds“ на специјален настан во живописниот регион Hackney во Источен Лондон. Овој настан ќе нуди увид во албумот и ќе има живи интервјуа со рок-легендите Mick Jagger, Keith Richards и Ronnie Wood.

Евентот ќе биде ексклузивно стримуван во живо на YouTube, што означува дека обожавателите од сите страни на светот можат да учествуваат во овој историски момент.

Откривањето на „Hackney Diamonds“ доаѓа по таинствена кампања на тизери која ги интригираше фановите.

Со „Hackney Diamonds“, The Rolling Stones се соочуваат со тажната реалност на продолжување без нивниот почитуван бубњар, Charlie Watts, кој почина во 2021 година.

„Hackney Diamonds“, 26-тиот албум од рок-легендите The Rolling Stones, не е враќање на формата. Но тоа е доказ за издржливоста на неговите поединечни членови и самата стилска форма на рок-н-ролот кој тие помогнаа да се изгради. И, за да не звучи контроверзно, тоа е добро! Тие се Stones во добра форма, фронтменот Mick Jagger звучи одлично, додека гитаристите Keith Richards и Ronnie Wood имаат моменти на брилијантност.