Рубрика: Култура

Нов официјален трејлер за CONSTANTINE 2...

Новиот официјален трејлер за CONSTANTINE 2 - New Teaser Trailer (2024) Movie Keanu Reeves Concept

Види

Климатските промени можат да го подобрат вкусот на...

Во Бордо, Франција, еден од најпознатите региони за производство на вино во светот, климатските промени можеби ќе го подобрат вкус...

Види

Познати личности и нивните први коли (Галерија)...

Какви први модели на автомоболи поседувале некои од славните личности како Мистер Бин, Елон Маск, Кими Раиконен, Ралф Лорен, Стив ...

Види

ОВДЕ НЕМА ПРАВДА Паљач и Владимир Роме...

ОВДЕ НЕМА ПРАВДА / OVDE NEMA PRAVDA

Види

Coldplay ќе настапат во Европа во 2024 година...

Coldplay објави дека ќе одржи серија на концерти во Европа во 2024 година, како дел од нивната светска турнеја Music Of The Sphere...

Види

Прв македонски филм на NETFLIX | Дина Дума...

Што го врти светот? | Прв македонски филм на NETFLIX | Дина Дума

Види

Како кафето го роди шахот

Според некои извори, шахот потекнува од Индија, каде што се играл под името чатуранга во 6-тиот век п.н.е. Чатуранга бил сличен на...

Види

Гледавме: Nowhere: Преживување на море...

Филмот Nowhere е силно дело, кој ве води во срцето на морето и ви ги покажува најдлабоките човечки емоции...

Види

Брус Вилис се бори да ги препознае пријателите...

Брус Вилис се бори со ретка форма на деменција.Оваа болест предизвикува губење на когнитивните способности,...

Види

Тајната на пицата: Како се родила една од најомиле...

дали знаеме каква е историјата на овај вкусен изум? Како се претворила од едноставна пита во глобален феномен?...

Види

Рамбо Амадеус Болињо Курињо...

Рамбо Амадеус Болиљо Курињо BAULINHO COURINHO ( bolinjo kurinjo ) Rambo Amadeus Tribute Samom sebi feat. Noyz & Vladar...

Види

Најстрашни хорор филмови за 2023...

Без разлика дали сте љубител на психолошките трилери или крвни хорори

Види

Парови што се облекуваат исто - Зошто?...

Според експертите, има неколку причини зошто паровите се облекуваат слично...

Види

Историјата на Halloween

На ноќта на 31 октомври, тие го прославувале Samhain, верувајќи дека духовите на мртвите се враќале на Земјата...

Види