Насловна

Книгата на Бритни навреди многумина...

Целта на мојата книга не беше да навреди никого на никаков начин! Тоа бев јас тогаш… тоа е во минатото! Не ми се допаѓаат насловит...

Види

Alexander Volkanovski vs Islam Makhachev (Видео)...

Цела борба на Alexander Volkanovski vs Islam Makhachev

Види

Успех е

Just a meme Џенифер Лопез и Бен Афлек приватни разговори

Види

Авион застана во воздух (Видео)...

Тешко е да не бидете изненадени, бидејќи видеото покажува авион што изгледа како да лебди во воздухот. Како е ова можно?...

Види

Германија тестираше ново оружје...

Во 2020 година, Германија започна да работи на оружје со ласер. Системот беше инсталиран во средниот дел на фрегата бродот “Саксон...

Види

Нови 60 милијарди долари за Украина, Киев коментир...

Подолак додаде дека во битките беше вклучена огромна количина опрема и луѓе. Во исто време, бројката дадена од Американците е „ист...

Види

Јордан и Египет одбиваат бегалци од Газа...

Иако се очекува дека соседните арапски нации со длабоки врски со Палестинците можат да обезбедат прибежиште, и Јордан и Египет кат...

Види

Малолетник се обидел да прегази полицаец...

Не застанал на даден знак за запирање од полициски службеник и се обиделе да го прегазат...

Види

Голем вулкан во близина на Неапол тресе...

Вулканот Campi Flegrei почнал да се дуе постепено од 2005 година. Во август, според извештајот од Италијанскиот национален институ...

Види

Фрејзер се врати

Серијата успева да го задржи својот оригинален шарм и хумор, додека воведува нови елементи кои ја освежуваат приказната....

Види

Шерон Стоун и семејството ‘живеат во страв’ од опс...

Холивудската икона Шерон Стоун и нејзиното семејство ‘живеат во страв’ од опседнат обожавател кој веќе две години е на ‘мисија’ да...

Види

Најчудни форми на јавен превоз во светот (Галерија...

Галерија на најчудните, најнеобичните интересни форми на јавен превоз на некои од земјите низ светот...

Види

Барби и Кен биле вистински брат и сестра...

Една од најчудните работи за Барби и Кен е тоа што тие биле именувани по вистинските брат и сестра, Барбара и Кенет Хендлер...

Види

Ние сме тоа што јадеме: Мед

Мед: Природен извор на здравје кој не е само вкусен додаток во многу храна и рецепти, туку исто така има голем број потенцијални з...

Види