Најстрашни хорор филмови за 2023

Без разлика дали сте љубител на психолошките трилери или крвни хорори

Најстрашни хорор филмови за 2023

Без разлика дали сте љубител на психолошките трилери или крвни хорори, во оваа листа на најстрашни филмови за 2023 година има по нешто за секого. Еве некои од најзначајните:

Infinity Pool: Александар Скарсгард и Клеопатра Колеман главни глумци како пар кој открива дека нивното тропско рајско место не е она што изгледа. Овој филм ќе ве натера двапати да размислите пред да го резервирате следниот одмор.
The Blackening: Група пријатели кои го прославуваат Денот на Џунитинт (Juneteenth) се наоѓаат во ситуација на гонење од сериски убиец. Хорор комедија е жанрот на овој наслов.
The Night House: Ребека Хол игра вдовицата која открива тајни за нејзиниот покоен сопруг и неговата мистериозна куќа крај езеро. The Night House е мајсторски филм во напнатост и суспензија.
The Conjuring: The Devil Made Me Do It: Најновото дело во популарната франшиза базирана на вистинска историја на паранормалните истражувачи Ед и Лорејн Ворен. Овој пат се соочуваат со еден од најздравите случаи: судски процес за убиство каде обвинетиот тврди дека бил опседнат од демон. 
Candyman: Наследник на култниот класик од 1992 година, Candyman следи уметник кој станува опседнат со градската легенда за убиец со кукаста рака кој може да биде повикан со изговорање на неговото име пет пати во огледало.

Овие се само некои од најстрашните хорор филмови за 2023 година кои можете да ги гледате.