Рубрика: Култура

Диди го убил Тупак бидејќи имал докази за неговите...

Според најновата теорија која кружи на интернет за случајот на Тупак, во неа се вклучени и обвинувања за геј врски на Диди....

Види

Kacar X Druggy - Zajdi, Zajdi (Official Video)

Kacar X Druggy - Zajdi, Zajdi (Official Video)

Види

Зошто стравот може да биде уживање?...

Стравот може да биде една од најсилните емоции кои ги доживуваме, но зошто некои луѓе уживаат во стравот?...

Види

Така Боби пееше

Emancipate yourselves from mental slavery None but ourselves can free our minds.

Види

Вистинската приказна за Фреди Кругер и A Nightmare...

Вес Крејвен, познат режисер на хорор филмови, во 1984 година го направил својот најпознат филм „Кошмар на Елм Стрит“, во кој злост...

Види

Miki Sekulovski - Ja izlezi Gjurgjo (Official Musi...

Miki Sekulovski - Ja izlezi Gjurgjo (Official Music Video)

Види

SIMONA POPOVSKA - BAKNI ME ZA KRAJ (OFFICIAL VIDEO...

SIMONA POPOVSKA - BAKNI ME ZA KRAJ (OFFICIAL VIDEO)

Види

Десетте најстрашни филмови на Дизни...

Дизни е познат по своите заразни песни, слатки животински пријатели, храбри принцези … и понекогаш по трауматизирањето на децата з...

Види

Netflix вели ќе има Wednesday втора сезона...

Серијата “Wednesday”, која е базирана на ликот Среда Адамс од популарната серија “The Addams Family”, беше добро примена од страна...

Види

The Rolling Stones имаат нов албум „Hackney Diamon...

The Rolling Stones се враќаат со „Hackney Diamonds“: Најдобриот албум во годините

Види

Книгата на Бритни навреди многумина...

Целта на мојата книга не беше да навреди никого на никаков начин! Тоа бев јас тогаш… тоа е во минатото! Не ми се допаѓаат насловит...

Види

Фрејзер се врати

Серијата успева да го задржи својот оригинален шарм и хумор, додека воведува нови елементи кои ја освежуваат приказната....

Види

Неизвесна иднина на Џони Деп во Пирати од Карибите...

Деп првично изјави дека никогаш повторно нема да се врати во франшизата, но според последните извештаи, неговиот став омекнува....

Види

NAPOLEON - Joaquin Phoenix Official Trailer 2

Трејлер за новиот филм со Joaquin Phoenix NAPOLEON - Official Trailer #2 (HD)

Види