Рубрика: Спорт и здравје

Станувањето во 5 часот наутро може да ви ве исплат...

Станувањето во 5 часот наутро може да биде значителна промена во вашата работна рутина со потенцијал за многу позитивни придобивки...

Види

Пелистер ја однесе победата во дербито со Вардар...

На домашен терен екипата на Еурофарм Пелистер ја однесе победата над Вардар 1961 со резултат 29 : 25...

Види

(Пренос живо) Еурофарм Пелистер - Вардар 1961...

Дерби натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 е закажан во недела со почеток од 18:00 часот....

Види

Alexander Volkanovski vs Islam Makhachev (Видео)...

Цела борба на Alexander Volkanovski vs Islam Makhachev

Види

Ние сме тоа што јадеме: Мед

Мед: Природен извор на здравје кој не е само вкусен додаток во многу храна и рецепти, туку исто така има голем број потенцијални з...

Види

Нема сакам нејќам (Видео)

Правилниот одговор на прашањето: Како се преви селфи со славиот фудбалер Кристијано Роналдо...

Види

Убиство на двајца навивачи го прекина натпреварот ...

Според шведските медиуми, двете жртви биле облечени со шведски маички кога биле убиени....

Види

Колку дневно алкохол е здраво да се конзумира?...

Kолку алкохол е безопасно да консумираме и дали има некакви ползи од него? Ова се прашања, кои ги занимаваат многу луѓе...

Види

Здравјето на срцето: Како да се оддржи здраво со п...

Срцето е моторот на нашето тело, па затоа е важно да се грижиме за него. Еден од најдобрите начини за тоа е преку исхраната....

Види

Како да ја подобрите својата меморија и концентрац...

За да ја подобрите својата меморија и концентрација, треба да ги следите следниве совети...

Види

Шеќерот таен убиец на здравјето...

Шеќерот се смета за празни калории, кои можат да доведат до зголемување на телесната тежина и други здравствени проблеми...

Види

Јога: Древна практика со модерни предности...

Со јогата, не само што ќе го подобрите вашето физичко здравје, туку и вашето ментално здравје. Јогата е начин на живеење...

Види

Дали навистина е здраво дигањето на тегови ?...

Подигањето на тегови, кога се прави правилно, може да понуди многу предности....

Види

Кенија победи на скопскиот маратон...

Виктор Киплагат од Кенија победи на Скопскиот маратон

Види