Рубрика: Свет

Германија тестираше ново оружје...

Во 2020 година, Германија започна да работи на оружје со ласер. Системот беше инсталиран во средниот дел на фрегата бродот “Саксон...

Види

Нови 60 милијарди долари за Украина, Киев коментир...

Подолак додаде дека во битките беше вклучена огромна количина опрема и луѓе. Во исто време, бројката дадена од Американците е „ист...

Види

Јордан и Египет одбиваат бегалци од Газа...

Иако се очекува дека соседните арапски нации со длабоки врски со Палестинците можат да обезбедат прибежиште, и Јордан и Египет кат...

Види

Голем вулкан во близина на Неапол тресе...

Вулканот Campi Flegrei почнал да се дуе постепено од 2005 година. Во август, според извештајот од Италијанскиот национален институ...

Види

Шерон Стоун и семејството ‘живеат во страв’ од опс...

Холивудската икона Шерон Стоун и нејзиното семејство ‘живеат во страв’ од опседнат обожавател кој веќе две години е на ‘мисија’ да...

Види

Србите сакаат во Еу

Според анкета спроведена од Институтот за европски работи Србите би поддржале пристапување во ЕУ на референдум...

Види

Џејми Оливер отвора ресторан во Белград...

Британскиот славен готвач Џејми Оливер наскоро ќе отвори ресторан во српската престолнина, Белград...

Види

Tucker Carlson Tonight Episode 32

Tucker Carlson Tonight Episode 32 Ep. 32 You’ll be shocked to learn this, but it turns out the whole George Floyd story was a li...

Види

Бурата Бабет однесе 3 жртви (Видео)...

Во Велика Британија три лица загинаа за време на хаосот од поплави и бура наречена Бабет која продолжува да беснее и прави штета....

Види

Pixie Curtis: 12 годишната милионерка која се пенз...

Сепак, иако има големи бизнис постигнувања, младото девојче реши да се повлече од нејзиното царство. Идејата за прославата на роде...

Види

Што е така, така е! (Видео)

Бившиот американси преседател Доналд Тамп уште еднаш потецира еден силен и неоспорлив факт...

Види

292 цм Највисокиот човек во Гана (Видео)...

Највисокиот човек во Гана има 292 цм и му велат, се забележува дека е пораснат на секој 3-4 месеци...

Види

Лицата на израелските заробеници на големи билборд...

Досега, билбордите, финансирани од Кампањата против антисемитизмот (CAA), се на 25 видливи локации низ главниот град....

Види

Политичкиот карикатурист Стив Бел отпуштен од Гард...

Стив Бел, карикатурист кој работел за The Guardian, тврди дека весникот отфрлил една негова карикатура на Бенџамин Нетанјаху, прем...

Види