Рубрика: Дневно

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО ОД ПУКАЊЕТО ВО ИСТ ГЕЈТ: Врз Рад...

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО ОД ПУКАЊЕТО ВО ИСТ ГЕЈТ: Врз Раде Штекли е пукано како во див запад! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО...

Види

Цел Октомври топло во Македонија вели Славчо...

Наутро температурите ќе се спуштаат во интервалот од 8 до 16 степени, а преку ден тие ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 20 и ...

Види

Вака во ЕУ не се оди

Од среда само еднаш дневно воз од Скопје кон Битола и обратно!

Види

Германија тестираше ново оружје...

Во 2020 година, Германија започна да работи на оружје со ласер. Системот беше инсталиран во средниот дел на фрегата бродот “Саксон...

Види

Нови 60 милијарди долари за Украина, Киев коментир...

Подолак додаде дека во битките беше вклучена огромна количина опрема и луѓе. Во исто време, бројката дадена од Американците е „ист...

Види

Јордан и Египет одбиваат бегалци од Газа...

Иако се очекува дека соседните арапски нации со длабоки врски со Палестинците можат да обезбедат прибежиште, и Јордан и Египет кат...

Види

Малолетник се обидел да прегази полицаец...

Не застанал на даден знак за запирање од полициски службеник и се обиделе да го прегазат...

Види

Голем вулкан во близина на Неапол тресе...

Вулканот Campi Flegrei почнал да се дуе постепено од 2005 година. Во август, според извештајот од Италијанскиот национален институ...

Види

Шерон Стоун и семејството ‘живеат во страв’ од опс...

Холивудската икона Шерон Стоун и нејзиното семејство ‘живеат во страв’ од опседнат обожавател кој веќе две години е на ‘мисија’ да...

Види

Србите сакаат во Еу

Според анкета спроведена од Институтот за европски работи Србите би поддржале пристапување во ЕУ на референдум...

Види

Џејми Оливер отвора ресторан во Белград...

Британскиот славен готвач Џејми Оливер наскоро ќе отвори ресторан во српската престолнина, Белград...

Види

Tucker Carlson Tonight Episode 32

Tucker Carlson Tonight Episode 32 Ep. 32 You’ll be shocked to learn this, but it turns out the whole George Floyd story was a li...

Види

Бурата Бабет однесе 3 жртви (Видео)...

Во Велика Британија три лица загинаа за време на хаосот од поплави и бура наречена Бабет која продолжува да беснее и прави штета....

Види

Pixie Curtis: 12 годишната милионерка која се пенз...

Сепак, иако има големи бизнис постигнувања, младото девојче реши да се повлече од нејзиното царство. Идејата за прославата на роде...

Види