Насловна

Пелистер ја однесе победата во дербито со Вардар...

На домашен терен екипата на Еурофарм Пелистер ја однесе победата над Вардар 1961 со резултат 29 : 25...

Види

Вистинската приказна за Фреди Кругер и A Nightmare...

Вес Крејвен, познат режисер на хорор филмови, во 1984 година го направил својот најпознат филм „Кошмар на Елм Стрит“, во кој злост...

Види

Miki Sekulovski - Ja izlezi Gjurgjo (Official Musi...

Miki Sekulovski - Ja izlezi Gjurgjo (Official Music Video)

Види

SIMONA POPOVSKA - BAKNI ME ZA KRAJ (OFFICIAL VIDEO...

SIMONA POPOVSKA - BAKNI ME ZA KRAJ (OFFICIAL VIDEO)

Види

Десетте најстрашни филмови на Дизни...

Дизни е познат по своите заразни песни, слатки животински пријатели, храбри принцези … и понекогаш по трауматизирањето на децата з...

Види

Стаклени соларни панели за градба...

Развивањето на поевтините извори на енергија како што е соларната енергија е клучно во работата кон посветла иднина, бидејќи солар...

Види

Вака во ЕУ не се оди

Од среда само еднаш дневно воз од Скопје кон Битола и обратно!

Види

Netflix вели ќе има Wednesday втора сезона...

Серијата “Wednesday”, која е базирана на ликот Среда Адамс од популарната серија “The Addams Family”, беше добро примена од страна...

Види

ChatGPT: Моќен ама со мани

ChatGPT прави поместувања во технолошкиот свет со својата импресивна способност да генерира текст кој е сличен на човечки. Сепак, ...

Види

The Rolling Stones имаат нов албум „Hackney Diamon...

The Rolling Stones се враќаат со „Hackney Diamonds“: Најдобриот албум во годините

Види

Сонцето ќе умре

Сите ѕвезди, вклучувајќи го и нашето Сонце, спојуваат водород во своите јадра; ова е начинот на кој тие ја произведуваат сета свој...

Види

(Пренос живо) Еурофарм Пелистер - Вардар 1961...

Дерби натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 е закажан во недела со почеток од 18:00 часот....

Види

Откриен антички пејсаж под ледот во Антарктик...

Научниците откриле античка река пејсаж под Источниот антартички леден покривач. Истражувачкиот тим користел сателити и радар за да...

Види